Ahojte, volám sa Emília Duchovičová a v roku 2016 som založila značku Truly Emily. V tom čase mala však moja tvorba ďaleko od podoby, ktorú má dnes. Začínala som s bižutérnymi drôtikmi a korálkami a úplne som môjmu hobby prepadla. Pamätám si, ako mi skoro ráno prišla moja prvá objednávka materiálu z kreatívneho obchodu a ja som následne strávila celý deň vyrábaním. Zabúdala som sa najesť, napiť, stratila som pojem o čase… Tvorba ma celú pohltila.

 

Neskôr som však narazila na hranice tejto techniky a zatúžila som po väčšej slobode v tvorbe. Nechcela som len pracovať s polotovarmi a dávať tak rôzne podoby drôtikom a korálkam. Chcela som si materiál sama vytvoriť, aby vznikol šperk, ktorý bude na 100% podľa mojich predstáv. Najprv som sa samovzdelávala na internete, no keďže som chcela z môjho hobby urobiť aj moju prácu, začala som zlatníctvo a klenotníctvo študovať na škole. Moje okolie malo zo mňa celkom atrakciu. “Máš 30 rokov a študuješ na strednej?”, “Na čo si študovala vysokú školu, keď sa teraz chceš živiť rukami?”, “Kedy ti máme prísť na stužkovú?” - občas som dostávala takéto otázky a nechápavé pohľady. :)

 

Nič som si z toho však nerobila, skôr ma to vždy len dobre pobavilo. Ja som totiž presvedčená o tom, že ľudia by mali zmeniť svoje povolanie aj tisíckrát, ak to tak cítia a mali by neustále hľadať svoju vlastnú cestu za šťastným a naplneným životom. Mne sa podarilo nájsť svoju vášeň a mám pocit, že ma to tak skoro neprejde. Je úžasné môcť každý deň robiť to, čo ma baví a nazývať to svojou prácou. Som za to veľmi vďačná.

 

Ďakujem všetkým, ktorí ma podporujete nákupmi, zdieľaním či milými slovami. Veľmi si vážim každého z vás, pretože len vďaka vám Truly Emily existuje. Len vďaka vám som mohla premeniť môj sen na realitu. Ste úžasní, že podporujete lokálnu tvorbu a moje drobné podnikanie. Na oplátku vám zas môžem sľúbiť, že odo mňa dostanete šperk, ktorý má dušu a je vyrobený precízne a s láskou. ♥